Masáže Pardubice - Soňa Nyklová

Meridiánová masáž

 

 

Meridiánová masáž

akupunkturní masáž – metoda Willyho Penzela

 a ošetřování jizev

 

Meridiánová masáž je metoda, která má příznivý vliv na organismus, zejména na jeho harmonizaci a udržení dobré kondice. Masáž probíhá na celém těle. Provádí se speciální tyčinkou a využívá energetických drah na těle – meridiánů. Modelově si ji můžeme představit jako pročišťování kanálků, abychom zajistili co nejlepší průtok energie. 

 

Všechny meridiány jsou propojeny do tzv. energetického oběhu. Pokud energie plynule protéká a je rovnoměrně rozdělována do celého energetického oběhu, považujeme tento ideální stav za normální a odpovídá našemu pojmu zdraví.

 

Při omezení průtoku v některé části těla nastává nad překážkou přebytek a pod překážkou nedostatek energie. Nerovnoměrnost proudění působí nejprve psychické změny, dále pak funkční a organické změny a nakonec i možné odumírání buněk.

 

Masáží a stimulací akupunkturních bodů dochází k zprůchodnění všech meridiánů a harmonizaci funkcí těla, které se na základě tohoto podnětu začne samo vylaďovat a postupně uzdravovat.

 

Při první nebo druhé masáži přesun energie může způsobit reakci, kterou nazýváme „odpověď těla“. Mohou se objevit krátkodobé bolesti hlavy, nucení k močení - čištění, někdy i mírně zvýšená teplota, třesavka nebo lehká nevolnost.

 

Bolesti a ostatní potíže, kvůli kterým jsme masáž prováděli, se po masáži většinou vytratí, ale po několika hodinách se mohou na nějakou dobu vrátit, často i silněji, ale opět zase vymizí. K těmto změnám může docházet cca 48 hodin po masáži. Jedná se o přirozenou reakci organismu, jakýsi generální úklid v těle, nejde o nežádoucí účinky nebo chyby v provedení masáže. Při potížích je vhodné si na chvíli lehnout, krátce si odpočinout a uvolnit své tělo.

 

Poruchy toku energie mohou způsobovat také jizvy, které máme na těle. K trvalému efektu je nutné si jizvy po masáži denně ošetřovat. O způsobu ošetření jizev vás budu informovat při masáži.

 

 

Doba trvání masáže:  60 - 90 minut